Номер 1 2 3 4 
                 ENG | UKR
                                                                                                                                
 

«Камо грядеші, Олігархе!»

Тоталітарна держава зникла. Разом з нею зник і
всеохоплюючий контроль над усіма. Але важливо мати владу, влада — це коли твоє особисте визначення реальності має ексклюзивне право на існування. І право власності — це, можливість зробити все так, як хочеш. Незважаючи на сенсації у ЗМІ, в Україні жваво обговоpюються проблеми громадського мовлення та телебачення. Чи дійде до українських берегів потужна міжнародна кампанія «Медіа карта», яка почалася на Заході? Якщо так, то в якому вигляді?

Читайте далі...

"Карта медіа" України

...Єдиний реальний шлях подолання кризи в державному телерадіомовленні —
створення системи суспільного телебачення і радіомовлення.
Не подолати нам відчутних сьогодні негативних тенденцій у телерадіоінформаційній
галузі і без впровадження новітніх технологій...

 

«Медіа карта» 

МИ ЗЛАМАЄМО КОРПОРАТИВНУ
МОНОПОЛІЮ НА ВИРОБЛЕННЯ
ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРОДУКТІВ...

Кожна епоха знала боротьбу за права людини. І в кожному суспільному русі основним є саме боротьба за ці права. Боротьба за громадські, екологічні права, за рівність жінок, всесвітний рух за справедливість — усе це разом дозволило збагатити наше розуміння та уявлення щодо концепції розвитку прав та свобод людини. Медіа Карта — це боротьба за права людини нашої, інформаційної, доби. Ця боротьба стосується нас, людей, які співають пісні та розповідають правду, які створюють культурні цінності… Ця боротьба неминуча. Без демократії мас-медіа, тобто без публічного, відкритого доступу до найвпливовіших засобів комунікації, ми не зможемо виховувати здорових дітей, впливати на процес підготовки та прийняття рішень, або на хід виборів. Ми втратимо своє право формувати свідомість людини, наше власне майбутнє. Ми навіть

втратимо своє право на уявлення про майбутнє. Нам потрібно здійснити радикальний поворот у ставленні до масмедіа. Нам потрібен доступ до них. Нам потрібні громадські засоби масової інформації. Ми вимагаємо справедливого ринку ідей! 

Медіа Карта — це величезне особисте, інтелектуальне, соціальне, культурне та юридичне випробування. Задля неї варто порушувати несправедливі закони. Вона варта чисельних вуличних протестів, всеохоплюючих війн у медіа просторі та міжнародних акцій. Медіа Карта допоможе досягнути балансу доступу до ЗМІ між корпораціями (а вони надмірно контролюють засоби масової інформації) та громадянського суспільства. Вона — це питання з питань, кінцевою метою якого є утвердження реальної демократії. Перемога на цьому напрямі здатна змінити все.

Калле Ласн

 Головний редактор  журналу «Adbusters», journal of the mental
environment, січень-лютий, №51/2004

 
 
 

МАНФЕСТ ДЛЯ МЕДІА
Ми, що нижче підписалися, стурбовані тим, як створюються інформаційні продукти та через які засоби вони проходять у нашому суспільстві.
МИ ВТРАТИЛИ ДОВІРУ
в те, що бачимо, слухаємо та читаємо: надто багато матеріалів для дозвілля (розваги, а не новини) та замало справжніх новин; надто багато джерел, що розповідають про одне і те ж; надто багато комерціалізму та надмірної сенсаційності. Щодня ця комерціалізована інформаційна система спотворює наш погляд на світ.
МИ ВТРАТИЛИ ВІРУ
в інституції мас медіа. Декілька корпорацій сьогодні контролюють більше половини інформаційної мережі світу. У той час, коли у світі одні люди страждають від голоду, соціальних катаклізмів, війн, екологічного колапсу, інші платять великі гроші, щоб поширювати свої думки скрізь.
МИ ВТРАТИЛИ НАДІЮ
на те, що наші національні регулятори (законодавці та можновладці) працюватимуть в інтересах народу. Важливих законів, що обмежують монополію та концентрацію власності у галузі медіа, взагалі немає.
МИ ВТРАТИЛИ ТЕРПІННЯ, ОЧІКУЮЧИ РЕФОРМ.
МИ МРІЄМО ПРО ІНШУ СИСТЕМУ -
демократію для медіа. Ми бачимо великі можливості відкритого спілкування через Інтернет і хочемо, щоб ця відкритість поширювалася в усіх галузях мас-медіа. Ми бачимо глобальну систему комунікації, у якій прямо та безпосередньо беруть участь громадяни. З цією метою ми вимагаємо повернути у суспільну власність ключові засоби медіа, повернути їх народові.
На початок, ми вимагаємо, щоб в усіх було право купувати радіо та телевізійний ефірний час на однакових підставах і умовах разом з іншими рекламними агентствами. Ми пропонуємо шановним регуляторам (урядовим управлінцям) медіа, щоб вони виокремили 2 хвилини від кожної години ефірного мовлення для того, щоб громадяни змогли скористатися цим часом. Ми хочемо щоб 6 найкрупнішіх медіакорпорацій у світі були роздроблені на маленькі компанії.
У людини інформаційної доби має бути нове право… І це право нам надає свобода слова разом з доступом до медіа. Назва нового права — Право на спілкування.

МИ ІНІЦЮЄМО НОВИЙ РУХ, щоб закріпити
це право на спілкування у конституціях усіх вільних держав та в Загальній декларації прав людини.

   

«Між краплями...»

Немає нічого гнучкішого та покірнішого, ніж вода. Але ніщо не перевершить воду, коли потрібно вдарити по чомусь міцному і сильному. Лао-Цу (6-е сторіччя д. н.е.), китайський філософ 

Підготувала Поліна Французова 

Читайте далі

«Замовляння Водою!»

Вода відіграватиме у 21-му столітті роль, подібну до тієї, яку зіграла нафта у 20-му столітті, тобто роль коштовного товару, який буде визначати багатство націй. 

Читайте далі

Світло, ЖЕКи і вода — наші кращі друзі?

Років десять тому у будинку, в якому я мешкаю (а крім мене — ще більше ста людей), у розпал літньої спеки перекрили воду без попередження. Я вперше у житті пожалкувала, що не маю боксерських здібностей. І от коли втомлена, затуркана, спітніла я увірвалася до хати і з'ясувала, що моя єдина мрія про душ на даному етапі так і залишиться мрією, мене розпік жаль, що не можу піти до ЖЕКу і послати у нокдаун того, хто відповідає якщо не за наявність води, то, принаймні, за своєчасне попередження про ремонтні роботи.
Богдана Костюк

Читайте далі

 

 

.«Un apartheid medical»: скандал навколо вірусу

З чистого аркуша?
...Тим, хто не спостерігав за ситуацією навколо Глобального фонду, ця історія може здатися такою ж заплутаною, як аргентинський телесеріал, або ж як відомий нескінчений касетний скандал та вбивство журналіста Ґонгадзе.
Таким, принаймні, було моє перше враження. Можливо, ця тема могла б дати поштовх для не менш цікавої журналістської статті і в Україні. На жаль, журналісти ніколи не були присутні на засіданнях уряду чи зібраннях донорів.
Такої практики в Україні не існує. Історія з наданням гранту Глобального фонду для боротьби проти ВІЛ/СНІДу малоприємна. А всі, хто брав участь, спостерігав, переживав, можливо, більше не хочуть нічого чути про це — адже Україна тепер має нову угоду і новий механізм, і може почати все з чистого аркуша...

Журналістське розслідування Галини Вірченко

Читайте далі...

 

Роздуми в електричці

На вокзалі у Запоріжжі сліпий грає на баяні Стіва Уондера.потім він грає і «попсу» — людина мистецтва завжди залежала від своєї публіки. А публіка на залізничних вокзалах у всьому світі майже схожа. Мрія Андруховича збувається і у іншій своїй частині. Уже ходить швидкісний потяг від Києва до Харкова, планують пустити такі потяги і до інших великих міст. Загалом
Україна повільно, але значуще змінюється. Я намагаюся зрозуміти, що відбувається і що не відбувається в Україні.
Ессе славіста-філолога з Болгарії Стільяна Стоянова

Читайте далі 

Периферійне життя

Життя у провінції значно відрізняється від столичного, де киплять політичні й економічні
пристрасті, розігруються драми, здатні вплинути на хід розвитку суспільства.
Здавалося б, від бурхливої столиці до тихої периферії на зразок маленького обласного Івано3
Франківська — прірва відстані й часу. Однак і тут, у провінції, живуть ті, кого називають народом,
пересічними людьми, у котрих свої життєві пріоритети, надії, проблеми. Наш гість — пан Мирон Винничук...
Бесіду вела Наталка БОДНАРЧУК

Читайте далі

Дах над головою

З переходом України до ринкових умов господарювання держава перестала бути основним гравцем на ринку житла.
Життя примушує підприємства, банки і фізичних осіб використовувати іпотеку для розширення своїх активів. 

Олеся Буценко

Читайте далі

 

Наші права - Рівні права? Сільські жінки на ринку праці

За даними ООН, жінки виконують 60375% усієї роботи у світі. Їхньою працею виробляється до 45% усього світового продовольства. При цьому на долю жінок припадає не більше 10% доходу жителів усіх країн світу. За даними впливової міжнародної громадської організації «Рятуйте Дітей» (Save the Chіldren), нині в найкращому положенні знаходяться жительки Швеції, у найгіршому — жительки Нігеру. З країн колишнього СРСР, як це не дивно, у найкращому положенні виявилися жительки Білорусі та Молдови. Ці республіки розділили 21 місце в рейтингу. Росія виявилася на 24 місці, Казахстан — на 263му, Киргизстан, Україна й Узбекистан — на 323му, Грузія — на 443му, Азербайджан — на 473му, Таджикистан — на 563му. Оскільки ми з Узбекистаном та Киргизcтаном знаходимося на одній сходинці рейтингу, нам стало цікаво дізнатися більше про становище жінок саме в цих країнах....

Читайте далі

Лист до редакції      Мапа сайту       Номер 1 2 3 4 
© Східно-Європейський Інститут Розвитку, 2003 Ця сторінка є власністю Східно-Європейського Інституту Розвитку При перепублікуванні матеріалів посилання обов’язкове