Номер1 2 3 4 5 6

                 ENG | UKR

                                                    

 

       

Запах ненависті  
Упродовж десятирічного періоду ув'язнення (1972-1982 рр.) запах ненависті був присутнім у житті Семена Глузмана. Він переслідує колишнього дисидента і досі. Чому?

Читайте далі...


Де наше право вибору?  

Права людини - це не тільки право брати участь у виборах. Якщо уряд не забезпечує базової економічної демократії - тоді де ж наше право вибору? 

Читайте далі...

 

 

 

Світ без ГМО  

глобальна боротьба за продовольчу безпеку "Генетично-модифікована мораль" приносить здоров'я людей та безпеку навколишнього середовища в жертву інтересам транснаціональних корпорацій. Що відбувається в Австралії, Анголі, Шотландії та Індії? Як реагував ЄС на цю проблему?

Читайте далі...   

 

 

Україна без ГМО!  

Нехай гени залишаються у пробірках! Громадськість України висловлюється за розвиток біотехнології як науки, але виступає проти поспішної комерціалізації її досягнень.
.

Читайте далі...   

 

 

 

Чи Ви знаєте, що…
Генна інженерія докорінно відрізняється від технологій виведення нових сортів і порід. Вона технічно недосконала, без будь-яких надійних методів безпеки та контролю. ГМО не допоможе вирішити проблему голоду. ГМ-продукти не мають значної цінності для людства, вони задовольняють лише інтереси транснаціональних корпорацій.

Читайте далі...

         

 

Із стрічки новин:
перемога у боротьбі проти ГМ. Календар 10 днів травня 2004 року: у світі
триває успішна боротьба проти ГМ. "Монсанто" вже відмовляється від своїх великих програм щодо пшениці та каноли. 


Читайте далі...

 

 

Вітання з майбутнього
дослідження "Глобальна екологічна перспектива-3" характеризує сучасну ситуацію, зміни за минулі 30 років, і дає чотири різні варіанти прогнозів (від - "насамперед розвиток", до - "насамперед охорона природи") на
наступні 30 років.

Читайте далі...

 

 

 

 

Роздуми в електричці
Цікаві спостереження перехідного періоду в Україні та країнах Східної Європи очима болгарського філолога та літературознавця Стільяна Стоянова: рівність, глобалізація у стилі "один розмір для всіх", відчуття та розуміння свободи, складність стосунків між поколіннями у спілкуванні. 

Читайте далі...

 

 

Доля Хелон
Серед усіх живих істот, черепахи живуть найдовше. Але більшість із них сьогодні стають жертвами наших споживацьких примх та бажань. Усе, чого нам хочеться - це панцирів та черепашачого м'яса. Замислимося над тим, скільки зла причинили ми цим невинним істотам, хоча і досі шануємо їх міфологічність, мудрість, розказуємо про них казки дітям. 


Читайте далі...

 

 

 

Богиня-Мати
Споконвічний архетип народження, початку життя, творіння Природи підсвідомо приводив до поклоніння Матері Землі, яка дає життя усім людям. 
 

Читайте далі...

 

 

 

Вічне жіноче тягне нас до раю

Божественне включає в себе і чоловіче, і жіноче. Але усі патріархальні релігії різними способами хочуть утекти з "циклу народження, смерті та від жінок ..." . З іншого боку Велика-Матір шанована і визнана усіма релігійними течіями світу. 

Читайте далі...      

 

 

Повернення трипільської Матері-Богині

Варто замислитись - ще тільки розквітала шумерська культура, ще будувалися єгипетські піраміди, а руїни десятків трипільських міст вже давно поглинула буйна трава Лісостепу між Дністром та Дніпром… Прадавні трипільці залишили нам у спадок культ Матері-Богині. Кожен давньотрипільський дім у той час був маленьким храмом культу Матері.

 

Читайте далі...      

 

 

Нотатки з редакції

Трипільською культурою називають цивілізацію людей, що виникла в період неоліту та існувала на території сучасної України, Молдови та Румунії. У Румунії вона має назву "Кукутені". 
 

Читайте далі... 

 

 

Дещо про культуру і регіональне відродженнЯ

Серед розлогих степів, у Карпатах, над чорноморськими скелями, серед площ і вуличок українських міст спочиває Її Величність Історія. Немає у нашій державі міста, містечка чи села, в якому б не було чогось цікавого...

 Читайте далі... 

 

Тінь на Сонці: Проходження Венери

Very few alive have seen a transit of Venus, occurring Dec. 6, 1882 last time, when it came between the Earth and the Sun. Venus was then visible as a small beauty mark on the face of the sun. On June 8, 2004 Venus will once again transit the Sun. 
 

Читайте далі... 

 

Цікаві факти

Читайте далі...

 

Лист до редакції      Мапа сайту       Номер 1 2 3 4 
© Східно-Європейський Інститут Розвитку, 2003 Ця сторінка є власністю Східно-Європейського Інституту Розвитку При перепублікуванні матеріалів посилання обов’язкове