Номер 1 2 3 4 5 6

                 ENG | UKR

                                                    

 


  ВАШ ВИБІР
 

  Ви чули новину? Учора у ночі,
  На площі-пустирі, у центрі міста
  Замерзла в грудку Леся Косачів
  В благенькім платтячку з разком простим намиста.
 

  Стоїть собі мов мавка лісова

  Ні пари з уст, застигло в горлі слово.
  Часи такі, крицевії слова
  Крізь ватні фільтри вух пуста полова.


  Великий Кіт 
  1975

   У 1975 році ніхто ще не знав, що станеться 

   23 жовтня 2004 року біля ЦВК у Києві!!!

 

 

Жовтогарячий, пахучий, добрячий

Апельсин - сонця син.
Й брат Апельсина - Грузин-мандарин
Їдуть до нас З протягом
Потягом Київ - Кавказ
Гав не ловіть Батьки- малюки
Швидше збирайте свої мідяки
Діти ваші - Саші і Маші
Не хочуть каші
З нашого двору в маленької Басі
Лиш тато працює на оптовій базі

Не хочу плакати й викривать лихих дядь
Всіх апельсинів вони не з'їдять
Все продадуть, що залишиться ціле 
Трохи померзле і трохи поцвіле

Черга-змія усе згризе
То не біда, що повзе Абияк
З кожним кроком п'ятак чи трояк

Я проти! Я б'ю у вірша барабан!
Слухайте всі, це виконують план!
Вашими нервами, вкраденим усміхом ваших дітей
І часом - мільйоном ненароджених ідей.

Це висока ціна

Подумай кожен
Чи варта платити

Чи може, чи гоже.

А я би хотів, щоб і Петі і Ромі
Без черги у кожному гастрономі
Веселий, вусатий і добрий грузин
Як сонця шматочок давав апельсин.


Великий Кіт 20 грудня 1976 р.

 

Після гіркоти 1999-го -

пошук справжної незалежності 

 Мрідула Гош 

Читайте далі...

 

Як голосувала молодь в США?
Якщо говорити про молодь, то для неї боротьба за пост президента США у 2004 році була важливою історичною подією - майже 21 мільйон виборців віком до 30 років прийшов до виборчих дільниць. З 1972 року це найвища явка на вибори представників цієї вікової групи. 

Читайте далі...


Вибір твій - все або нічого! 

-         Світ багатокольоровий, світ багатозначний і різноманітний. Можна сховатись за  будь-яким кольором, можна балансувати на грані світотіні дуже довго, можна все життя і так нічого і не зрозуміти. А можна згадати вчителеву школу і не дурити себе.  Настане мить і станеш перед вибором: біле – чорне, демократія або тоталітарізм, все або нічого!

оповідання Віталія Кононова

Читайте далі...

Омана заходу 

Наївний, провінційний, парафіяльний захід твердо вірив, що уся гниль СРСР – це тільки вищі ешелони комуністичної влади. Захід вважав, що під правлінням загниваючої еліти знаходиться високоморальний народ, який тільки і чекає, щоб його звільнили від кайданів корупції, кумівства, лицемірства та маніпуляцій; якщо дати цим хорошим людям шанс, вони обов’язково повернуться до зрілого капіталізму, при якому ефективно функціонують установи і організації. І вважалося, що саме захід повинен був дати знедоленим людям упродовж довгого часу шанс, якого вони так нетерпляче чекали. 

Сем Вакнін 

Читайте далі...

 

 

 

 

  ПЛАГІАТ - ДОБРЕ ЧИ ЗЛЕ

 

ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ 

"Де потрібно зупинитися? Межа така розпливчаста і водночас дуже чітка. Дозвольте мені пояснити, що я маю на увазі. Я завжди хотіла написати книгу. Мабуть, ця мрія ніколи не здійсниться. Пояснення цьому - у моєму характері: я багато читаю і, читаючи, знаходжу частинки моєї можливої повісті у кожній прочитаній книзі. В одній із них я пізнаю своїх власних героїв, а в іншій сюжет подано так, як це зробила би я. Різниця полягає тільки в тому, що я не зробила цього першою.

Читайте далі...

ПЛАГІАТ - ЛІТЕРАТУРНИЙ РИЗИК 

Нещодавно колегою був спійманий на місці злочину головний журналіст і редактор "Гіндустан таймс". Він використав статтю, надруковану в одній із американських газет кількома місяцями раніше, і розмістив її в газеті, редактором якої був, як свою власну, не потурбувавшись навіть змінити стиль написання. Результатом було ганебне звільнення його з посади, а автор вкраденої статті була приємно вражена таким сюрпризом, оскільки вона вже звикла, що інші займаються плагіатом, тобто привласненням її творів. 

Читайте далі...

ПЛАГІАТ І ЛІТЕРАТУРА - ДИХОТОМІЯ
Закон про авторське право звучить так: коли людина переписує щось з однієї книги - це плагіат; коли з двох - дослідницька робота. В одному із своїх есе Рабіндранат Тагор подає два приклади списування під час екзамену: в одному людина списує з книги, яку вона принесла до аудиторії, в іншому - з тієї ж книги, хоч та "зберігається" у її голові. Тагор майже не знайшов різниці між цими двома прикладами. Якщо перший викликає відразу, то другий не дуже від нього у цьому відрізняється. 

Читайте далі...

СКІЛЬКИ КОШТУЄ СЬОГОДНІ ОСВІТА

Привласнення чужих здобутків, себто плагіат, як явище, з'явилося, напевно, коли заняття літературою, мистецтвом, розумовою працею стали престижними. Факти плагіату спостерігалися протягом усієї історії розвитку науки і мистецтва. В усі часи плагіаторів засуджували як самі автори, так і суспільство. Однак, незважаючи на моральний осуд і правову охорону авторських прав, це негативне явище продовжує існувати, а останніми роками спостерігаються тенденції його подальшого поширення.

Читайте далі...

ПУТIВНИК ПО ПЛАГIАТОРСТВУ 
ТА КIБЕР-ПЛАГIАТОРСТВУ

Хоч таке явище як плагіат бере свій початок ще з часів першого студентства, Інтернет створив ще більше можливостей для плагіаторів. "Кібер-плагіаторство" - цей термін вживається, коли студенти копіюють ідеї з Інтернету, порушуючи авторські права, або ж, коли "скачують" з Інтернету якісь дослідницькі праці, повністю чи якусь їх частину, і подають їх як свою оригінальну роботу. Явище кібер-плагіаторства не обійшло стороною жоден університет світу.

Читайте далі...

Особливості написання наукових робіт

Оскільки вчителі та викладачі не можуть завжди відрізнити навмисний і невмисний плагіат, найкращий спосіб уникнути його - впевнитися, що ви зазначаєте використані джерела там, де це необхідно. Це може бути у випадку, коли ви прямо чи непрямо цитуєте те, що хтось сказав, написав, відіслав електронною поштою, намалював… 

Читайте далі...

УКРАЇНСЬКА КНИГА

На початку цього року жоден письменник України не отримав від жодного українського видавництва своєї книги. Ані молоді письменники, ані ті, хто вже має ім'я в українській літературі, не побачили підготовлених до друку книжок.У січні українські книжки взагалі зникли з полиць книгарень. На початку лютого письменники й видавці палили рукописи й книжки біля будівлі Кабінету Міністрів на знак протесту проти податкової політики уряду, яка унеможливлює друк і продаж українських книжок. У Печерському відділенні Української служби безпеки, даючи санкцію на проведення письменницького мітингу, сказали: "Щиро підтримуємо вашу акцію! Ці хлопці з податкової і нас "дістали!"

Читайте далі...


 

 

 

  ВАШЕ ЖИТТЯ

 

"ШАШЛИК ПО-ЗАПОРІЗЬКИ"
Мій прадiд казав: маю можливiсть купити козу, але не маю такого бажанняю. Маю бажання купити дiм, але не маю такої можливостi. Тож вип’ємо за те, щоб нашi бажання спiвпадали з нашими можливостями! (грузинський тост)

Читайте далі...

БІЗНЕС У КРЕДИТ

Не секрет, що в Україні першочергова увага приділяється проблемам приватизації, врегулюванню відносин і впорядкуванню правил гри саме у сфері великого бізнесу. Малий і середній бізнес кинуті на призволяще. Малі підприємства, як і великі, не квапляться показувати реальні обсяги - практично кожне друге підприємство приховує значну частину своїх доходів. При усьому бажанні працювати легально виросло вже ціле покоління, що звикло до розрахунків готівкою і не уявляє іншої комерції. Як правило, низькооплачувані працівники одержують зарплату згідно з офіційними бухгалтерськими відомостями. З неї сплачуються всі податки і соціальні збори. Високі зарплати сьогодні або виплачують у конвертах, або ж високооплачувані працівники трудяться в компанії як приватні підприємці.

Читайте далі...

 

ВАШЕ МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ ТА МАЙБУТНЄ

 

 

«КУЛЬТУРНИЙ» КАПІТАЛ 

Три "К" - "креатив - культура - капітал" (creating of cultural capital) - спричинили свого часу розвиток так званих малих міст Європи, перетворили тихі провінційні містечка на великі культурні центри. З місцевих ініціатив розвивався провінційний Страсбург: від організації мистецьких бієнале, концертів класичної музики, рок-фестивалів -- до розвитку туристичної та дотичної до неї інфраструктур, до економічного розвитку, і нарешті -- до рішення Ради Європи розмістити у Старсбурзі свій центр. 

Читайте далі...

 

ВАШІ ОСНОВНІ ПРАВА

 

ПУЩА-ВОДИЦЯ: 
ЗЕМЛИЦЯ ДЛЯ СЛУЖИЛИХ ХОЛОПІВ

Національна технологія роздачі "борзих щенят" потрібним людям відпрацьовувалася століттями. Якщо обдарований чомусь байдужий до песиків, котиків або потрібен солідніший подарунок, можна піднести заводика, рудничка, зрештою базарчика. Країна в нас, як відомо, велика й багата, а з порядком так і не склалося. Тому історія з переданням, відповідно до двох рішень Київради - від 30 вересня і 21 жовтня ц.р., 200 гектарів окремим громадянам не була чимось особливим у новітній історії України. 

Читайте далі...

 

 

 

 

 

  ВАША БЕЗПЕКА 

 

 

ЩО ТАКЕ ЧИСТО, А ЩО ТАКЕ БРУДНО!

Не так давно єдиними доступними для більшості з нас товарами, призначеними, так би мовити, для краси, були звичайні мило, шампуні, зубні пасти та декілька простих косметичних засобів. Сьогодні ж тільки в США предмети особистої гігієни — це індустрія із щорічними прибутками в 20 мільярдів доларів, яка кардинально змінилася за останні десятиліття. Наші полиці з різними трав'яними настоями та лосьйонами перетворилися на цілі хімічні склади, забиті різноманітними фарбниками, консервантами, миючими та протимікробними засобами для чищення. І це лише початок довгого списку подібних засобів, виробники яких обіцяють більш чисте, світліше життя без хвороб. 

Читайте далі...


ТОКСИЧНЕ ДИТЯЧЕ МОЛОКО

Службовці органів охорони здоров’я китайського міста Гуйянг вилучили з товарного обігу понад 9 тисяч пакетів високотоксичного молочного порошку. Ще раніше, у червні 2004 року, в південно-західній провінції Гуіцхоу більше 150 дітей отруїлися, споживаючи цей продукт.

Читайте далі...

 

 

Лист до редакції      Мапа сайту       Номер 1 2 3 4 
© Східно-Європейський Інститут Розвитку, 2003 Ця сторінка є власністю Східно-Європейського Інституту Розвитку При перепублікуванні матеріалів посилання обов’язкове